Fotografia: Levoču navštívil aj generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. (Foto: kt)

Mesto Levoča vykazuje v ostatnom období dobrý hospodársky výsledok. „Kým v čase môjho nastúpu do úradu v roku 2014  bolo na účte mínus 123 tisíc eur, po troch rokoch tam máme rekordný prebytok, viac ako pol milióna eur. To sú peniaze, ktoré budú v budúcom roku investované v prospech mesta a občanov.  S mojím tímom vieme dobre hospodáriť a prinášame novú energiu aj pre kraj. Popri poctivom splácaní záväzkov je dôležité aj šetrenie. Odkedy som nastúpil do úradu, stále znižujeme ceny, za ktoré nakupujeme tovary a služby. To, čo sa v roku 2012 nakúpilo za viac ako 600 tisíc eur, sme my teraz nakúpili o polovicu lacnejšie,“ zdôraznil primátor Levoče  a kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Podľa jeho slov, len zdravo hospodáriaca samospráva môže vytvoriť dobré podmienky pre príchod nových pracovných príležitostí, ktoré umožnia našim mladým, aby neodchádzali z kraja preč. „Potvrdilo sa mi to, keď sme pre Levoču získali výnimočného investora, ktorý u nás v prvej fáze vytvoril 120 pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou. Len dostatok financií zabezpečí, že mesto, či kraj sa dokáže zviditeľniť tak, ako Levoča. Keď som sa v roku 2014 stal primátorom Levoče, sľúbil som, že toto krásne historické mesto pozdvihnem, aby sa aspoň trocha priblížilo k niekdajšej sláve. Začal som tam, kde začať treba, od hospodárenia,“ uviedol Milan Majerský.

Svoje skúsenosti s riadením mesta Levoča chce pretaviť aj do pomoci Prešovskému kraju.  „Chcem, aby sme spoločne Prešovský kraj pozdvihli tak, ako sme pozdvihli Levoču. Prinášam novú energiu, chuť pracovať, dobrý tím ľudí okolo seba, vrátane väčšiny v poslaneckom zbore PSK. To všetko si vyžaduje  predovšetkým podporu obyvateľov nášho kraja, o ktorú sa chcem uchádzať v novembrových voľbách do krajskej samosprávy,“ uzavrel kandidát na župana PSK Milan Majerský.

-lm-