Potvrdila to krajská koaličná zmluva podpísaná dňa 24. júla 2017 lídrami politických strán SaS a OĽaNO a NOVA. Dohodli sa taktiež na vytvorení spoločnej kandidačnej listiny na poslancov a aj na spoločnej kampani. Chcú presvedčiť Slovensko, ale aj Prešovský kraj, že tieto demokratické strany sa dohodnúť vedia, a že do Prešovského kraja prinesú novú energiu. Ako aj o tom, že je to kraj, v ktorom sa dá a oplatí žiť a netreba utekať do zahraničia.

Chceme pomôcť ľuďom

Súčasný primátor Levoče Milan Majerský v tejto súvislosti prehlásil, že ponúka slušný život občanom, nové možnosti, novú cestu za spokojnosťou a hrdosťou na rodný kraj. „Prinášame slušnú zmenu, ktorej cieľom je, aby obyvatelia Prešovského kraja svoju šikovnosť a pracovitosť rozvíjali doma, na východe, aby neutekali od svojich milovaných. Rodina je dar, ktorý je potrebný si vážiť a budovať. Chceme pomôcť ľuďom, ktorí musia trhať rodinné putá kvôli nedostatočným financiám a riešiť to útekom z domoviny,“ zdôraznil Milan Majerský po podpise koaličnej zmluvy.

Aktívny a plnohodnotný rodinný život

Ako ďalej uviedol, preto za veľmi dôležité považuje rozvoj infraštruktúry kraja, t.j. ciest.   „Rozvoj infraštruktúry prinesie posilnenie investícií v kraji. Vnímam to ako jednu z najdôležitejších oblastí pre rozvoj zamestnanosti kraja. Budeme sa snažiť aj o pozdvihnutie a dobudovanie zdravotníckej a sociálnej starostlivosti, kultúry, športu a umenia, aby bol rodinný život aktívny a plnohodnotný,“ doplnil kandidát na župana.

Deklaruje aj to, že chce vyriešiť rómsku problematiku, kde apeluje na rozhodnutia štátnej správy a samosprávy. Upozorňuje na rozmanitosť rôznych národnostných, etnických i náboženských skupín v kraji, pričom jeho cieľom je jednota v rozmanitosti a hodnotnejšie spolunažívanie.

Rozpočet na kampaň by nemal presiahnuť 120 000 eur

Milan Majerský priblížil pri podpise aj spôsob  financovania kampane. Keďže ho na post župana Prešovského samosprávneho kraja nominovala strana KDH, kampaň mu bude financovať vo výške 70.000 eur. Kandidáti na predsedov samosprávnych krajov môžu minúť na predvolebnú kampaň najviac 250.000 eur. Ak kampaň vedie politická strana alebo hnutie, môžu minúť maximálne 500.000 eur. Limity definuje zákon o volebnej kampani. „Na moju kampaň prispeje Kresťanskodemokratické hnutie sumou 70 000 eur. Rozpočet spoločnej kampane, tak mojej na predsedu (70 000 eur), ako aj 62 kandidátov na poslancov, by podľa plánu nemal presiahnuť 120 000 eur. Finančné prostriedky chceme získavať aj formou crowdfundingu – jednotliví priaznivci nám môžu prispieť od 20 do 100 eur,“  spresnil kandidát na župana Milan Majerský.