KTO JE MILAN MAJERSKÝ?

Manžel, otec dvoch detí, primátor mesta Levoča


Narodil sa 12. mája 1971 v Levoči, kde prežil mladosť. Ako študent sa venoval práci s mládežou, organi­zoval tábory a stretnutia. Učiteľské štúdiá ukončil na Prešovskej univerzite v Prešove v roku 1997. Ako pedagóg pôsobil na Gymnáziu sv. Františka Assis­kého v Levoči. V rokoch 2013 až 2015 zastával pozíciu riaditeľa pedagogického centra. V roku 2016 úspešne obhájil titul PhD.

Je členom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a predsedom Kresťanskodemokratickej samosprávy, ktorá združuje všetkých primátorov, starostov, poslancov VÚC, poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev zvolených za KDH. V roku 2016 sa stal podpredsedom hnutia.

Od roku 1998 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Levoči. Túto pozíciu zastával tri volebné obdobia. Od roku 2009 je poslancom Prešovského samosprávneho kraja. V roku 2014 bol obyvateľmi mesta Levoča zvolený za jeho primátora, získal 50,40 % všetkých hlasov.

Je aktívnym športovcom. Hrával hádzanú, hokej a basketbal. Je hráčom basketbalového klubu v Levoči. Venuje sa aj cyklistike.

Pričinil sa o zákaz hazardu v Levoči (máj 2016). Ako regionálny politik prispel k rozvoju kraja.

Teraz sa rozhodol kandidovať na pozíciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Je spoločným nominantom štyroch koaličných strán (KDH, SaS, OĽaNO a NOVA). Kraju ponúka svoje schopnosti a skúsenosti s regionálnou politikou, novú energiu a dynamiku v rozhodovaní a správe verejných vecí.

Predstavuje slušnú zmenu pre Prešovský kraj.

Čo o mne povedali iní

Prečítajte si názory osobností
Milana poznám niekoľko rokov. Je to veľmi rozvážny, charizmatický muž, výborný športovec, skvelý manžel, otec i manažér. Je to typ politika, ktorý vie zaujať a nesklamať. Svojou prirodzenou autoritou sa vymyká z typu politikov, ktorí Vás poznajú len vtedy, ak potrebujú Váš hlas. Som presvedčená, že Milan vás bude poznať aj vo funkcii župana. Milan ako primátor Levoče už ukázal, že vie dať novú energiu a nový dych aj Prešovskému kraju.
Andrea Turčanová

Andrea Turčanová

primátorka Prešova

Milana Majerského poznám ako ľudsky vyzretého a charakterného človeka. Vyniká nielen svojou fyzickou výškou, ale tiež prirodzenou múdrosťou a autoritou. Páči sa mi, že presadzuje poctivý a etický prístup k riešeniu problémov a navyše je schopný veľkej empatie a dialógu. Som presvedčený, že práve takýchto ľudí potrebujeme do verejných funkcií na Slovensku.
Marek Michalčík

Marek Michalčík

hlavný koordinátor Národných pochodov za život v Košiciach a Bratislave

Milan Majerský je slušný politik a ako primátor Levoče má za sebou dobré výsledky. Veľmi oceňujem aj jeho otvorenosť voči mladým ľuďom, čoho dôkazom je dobre fungujúci mládežnícky parlament. V dnešnej dobe je potrebné pozitívne zapojenie sa mladých do života spoločnosti. Podporujem jeho kandidatúru a verím, že dobrý príklad z Levoče sa rozšíri na celú prešovskú župu.
Marián Čaučík

Marián Čaučík

riaditeľ Dobrej noviny

Milana Majerského poznám ako zodpovedného a dobrého otca i manžela. Zodpovednosť mu je vlastná aj pri vykonávaní postu primátora Levoče a poslanca VÚC v Prešovskom kraji. Som presvedčená, že zodpovedne bude viesť aj Prešovský kraj, tak aby v ňom ľudia mohli žiť lepší a slušný život.
Marcela Dobešová

Marcela Dobešová

predsedníčka Fóra života

Milan Majerský bude dobrým županom. Viem to, lebo má za sebou úspešné riadenie mesta Levoče a je mimoriadne pracovitý a charakterný človek.
Jana Žitňanská

Jana Žitňanská

europoslankyňa

Primátora Levoče a poslanca VÚC Milana Majerského poznám už viac ako 12 rokov.  Asi najvyšší primátor na Slovensku a určite najvyšší poslanec VÚC Prešovského samosprávneho kraja ma pri prvom stretnutí upútal svojou rozvahou a pokojnou povahou. A tiež tým, že sa za každých okolností snaží vypočuť si názor iných a vždy hrá „fair play“. Otec dvoch detí, bývalý učiteľ stále hrá basketbal, kde sa týmto pravidlám naučil a preniesol ich aj do politiky. A pravidlá „fair play“ nezmenil ani potom, čo sa stal poslancom VÚC a tiež primátorom Levoče. Ani vtedy nepodľahol vidine peňazí či sebectvu. Naďalej zostal slušným človekom, dobrým otcom a manželom i skvelým kamarátom.
Lucia Mihoková

Lucia Mihoková

riaditeľka MsKS v Sabinove

Poznám Milana ako čestného, úprimne veriaceho a charakterného človeka. Môj spolužiak a priateľ svoje schopnosti dokazuje v regionálnej politike ako primátor Levoče. Som presvedčený, že má veľkú šancu byť dobrým županom. 
Richard Vašečka

Richard Vašečka

poslanec NR SR

Milan je kandidát, aký prichádza raz za veľmi dlhé obdobie. Chlap s rovnou chrbtovou kosťou, odborník na regionálnu politiku, avšak s poznaním európskych štruktúr, športovec, pre ktorého sú dôležité výsledky namiesto rečí. Jeho vášeň pre kraj, životný rozhľad a hodnotové videnie sveta sú skvelou kombináciou pre región, ktorý nutne potrebuje nový impulz pre slušný život. Prešovský kraj si zaslúži mať Milana na čele!
MUDr. Miroslav Mikolášik

MUDr. Miroslav Mikolášik

poslanec Európskeho parlamentu

Milana Majerského vnímam ako zodpovedného politika, ktorý sa v meste Levoča obklopil dobrým tímom. Dlh tejto samosprávy pri jeho nástupe na jej čelo dosahoval takmer 4,9 milióna eur. Teraz ho Levoča postupne znižuje, a to bez toho, aby  ukracovala jej obyvateľov. Verím, že takto efektívne bude hospodáriť pod jeho vedením aj Prešovský kraj.
Eduard Heger

Eduard Heger

poslanec NR SR

Milan Majerský je človek pracovitý, rovný a čestný, ktorý svojou mladosťou, húževnatosťou a zápalom pre dobrú vec môže priniesť Prešovskému kraju nielen dobré a spravodlivé riešenia dlho neriešených vecí, ale aj nového ducha, otvorenosť pre spoluprácu so všetkými a konkrétne nástroje pomoci mnohým rodinám. Milan Majerský myslí aj na ľudí, ktorí sú často na okraji spoločnosti a mnohí ich vnímajú ako prekážku. Pre Milana sú výzvou a pozvaním k vzájomnej pomoci.
Renata Ocilková

Renata Ocilková

členka Predsedníctva KDH

Činnosť organizácií v pôsobnosti VÚC si mnohí občania ani neuvedomujú. Aj napriek tomu, že sú dôležité pre fungovanie celého regiónu. Ak PSK má byť riadený rozumom a srdcom, potom Milan Majerský je tým najlepším kandidátom na post predsedu VÚC Prešovského kraja. Milan je pre mňa veľkým človekom nielen svojou výškou, ale v prvom rade svojou odbornosťou a skúsenosťou v oblasti samosprávy. Je veriacim nielen formálne, ale aj príkladom svojho manželského a rodičovského života. Ako skutočný, ľudský kresťan v politike je príležitosťou pre všetkých občanov Prešovského kraja.
František Orlovský

František Orlovský

chirurg a poslanec VÚC PSK

Milan Majerský je človek jasných hodnôt a pevných zásad, ktorých sa drží v každej situácii. Ako športovec vie bojovať a hrať fér. Ako skúsený politik už dokázal, že sa vie obetovať pre ľudí. Keďže veľmi dobre pozná Prešovský kraj, ktorý potrebuje skutočnú zmenu, je podľa mňa tou najlepšou voľbou.
Ivan Štefanec

Ivan Štefanec

eurposlanec

Keď budú Slovensko spravovať slušní ľudia, bude úspešné. Milan Majerský je schopný a pracovitý politik, ale najmä je to slušný a dobrý človek. Práve takéhoto župana dnes Prešovský kraj potrebuje viac ako soľ.
Anna Záborská

Anna Záborská

europoslankyňa

Za Milana Majerského nehovoria reči, ale na rozdiel od mnohých politikov činy. Je to športovec, so zmyslom pre fair-play. Aj preto sme ho radi podporili.
Ľubomír Galko

Ľubomír Galko

podpredseda SaS

Milan Majerský je najlepší pravicový kandidát. Sedíme si ľudsky a vyznávame rovnaké hodnoty. Pokladám ho tiež za človeka, ktorý nie je korumpovateľný a má charizmu i víziu pre tento kraj.
Jozef Lukáč

Jozef Lukáč

Jozef Lukáč, poslanec NR SR a "krajský líder" OĽaNO

Milan Majerský je kandidát, ktorý má všetky predpoklady na to, aby priniesol zmenu. Zmena je dôležitá. Prináša možnosť nového začiatku. Prešovský kraj potrebuje nového župana. Verím, že Milan bude novým županom v ťažko skúšanom Prešovskom kraji.
Alojz Hlina

Alojz Hlina

predseda KDH